Pretiahnutie chrbtice počas dňa

Spevnite svaly

Moderná doba, keď so sklonenou hlavou stále hľadíme do počítačov a telefónov, sedavé zamestnanie a málo pohybu spôsobuje ochablosť chrbtových svalov. Nosnou oporou tela je chrbtica. Je pohyblivá, zložená zo stavcov a medzistavcových platničiek. Pokiaľ by ste posilnili chrbtové svalstvo, výrazne by to pomohlo aj chrbtici, a hlavne správnemu držaniu tela. Stačí pár základných cvikov, ktorým venujete niekoľko minút denne. Môžete sa zamerať na jogové cviky alebo napríklad pilates. Môžete začať dobre známym „plankom“ alebo tzv. doskou, uvoľnenie aj preťaženie Vám poskytne pozícia mačky a nesmieme zabudnúť na staré dobré kliky.

 

Preťahujte sa

Rovnako ako v celom živote, aj v pohybových aktivitách je dôležitá rovnováha. Keď budete cvičiť, nezabúdajte na strečing. Správnemu pretiahnutiu predchádza nie len úrazom pri športových aktivitách, ale zlepšuje celkovú pružnosť tela, ohybnosť a uvoľňuje svalové napätie. Pred každým cvičením i po ňom je dobré si dopriať niekoľko minút na rozhýbanie, pretiahnutie a pozvoľné uvoľnenie celého tela. Pokiaľ toto budete robiť pravidelne, pocítite to nielen na vlastnej chrbtici, ale na celom tele.

 

Matrac, ktorý vás pretiahne, zaistí aj najlepšie prebudenie pre vašu chrbticu

8 hodinový spánok na ňom má podobný účinok ako 30 minút intenzívneho strečingu. Je konštruovaný tak, aby dokázal využívať tlak ľudského tela. Pri zaťažení sa dve zóny matraca rozťahujú opačným smerom, a tým v priebehu spánku jemne naťahujú chrbticu a umožňujú regeneráciu jednotlivých medzistavcových platničiek a chrbtového svalstva, uvoľňujú zacviknuté nervy, spomaľujú proces zosadania chrbtice a zlepšujú krvný obeh.

 

Aktívna regenerácia chrbtice počas spánku

„Konštrukcia matraca predstavuje funkcie, ktoré sú prospešné pre biomechanickú obnovu chrbtice počas spánku, čo vedie k lepšej a rýchlejšej obnove medzistavcových platničiek a relaxácii chrbtového svalstva.“ hovorí o patentovaných matracoch MagniStrech Antonio Herrera Rodriguez, emeritný profesor traumatológie a ortopédie a okrem iného aj výskumný pracovník na Univerzite v Zaragoze. Práve v spolupráci s lekármi z tejto univerzity sa podarilo spoločnosti Magniflex vyvinúť exkluzívny patent MagniStretch, ktorý predstavuje unikátny systém rehabilitácie a aktívnej regenerácie chrbtice.